Istanbul

Meet on Friday, 19th of July, at 3pm at the Swedish Embassy on Istiklal Caddesi ve Şahkulu Sokak.
Değerli Dostlar! Bildiğiniz üzere, 9 Temmuz 2013’te trans seks işçisi Dora Özer (#justicefordora) Kuşadası , Türkiye’de bir müşterisi tarafından ve 11 Temmuz 2013’te kadın seks işçisi Jasmine (#justiceforjasmine) Stockholm, İsveç’te eski eşi tarafından vahşiçe öldürüldüler. Bugün, dünyanın 31 şehrinde İsveç ve Türkiye büyükelçilikleri önünde bu cinayetler protesto edilecekler. Türkiye’de de İstanbul’da saat 15:00’te, İstiklal Caddesi’ndeki İsveç Başkonsolosluğu önünde buluşuyoruz. Protesto için lütfen kırmızı şemsiyelerinizi getirmeyi unutmayın. Seks işçileri için adalet, damgalanma ve cinayetlere karşı güvenlik istiyoruz! (#stigmakills)

One thought on “Istanbul

  1. kittenINFINITE says:

    Değerli Dostlar!
    Bildiğiniz üzere, 9 Temmuz 2013’te trans seks işçisi Dora Özer (#justicefordora) Kuşadası , Türkiye’de bir müşterisi tarafından ve 11 Temmuz 2013’te kadın seks işçisi Jasmine (#justiceforjasmine) Stockholm, İsveç’te eski eşi tarafından vahşiçe öldürüldüler.
    Bugün, dünyanın 31 şehrinde İsveç ve Türkiye büyükelçilikleri önünde bu cinayetler protesto edilecekler.
    Türkiye’de de İstanbul’da saat 15:00’te, İstiklal Caddesi’ndeki İsveç Başkonsolosluğu önünde buluşuyoruz. Protesto için lütfen kırmızı şemsiyelerinizi getirmeyi unutmayın. Seks işçileri için adalet, damgalanma ve cinayetlere karşı güvenlik istiyoruz! (#stigmakills)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s